מאפרת ומסרקת עד הבית במרכז


מאפרת ומסרקת עד הבית במרכז

מאפרת ומסרקת עד הבית במרכז
חלק בלתי נפרד מהמראה החיצוני שלנו מושפע מהאופן בו אנו מתאפרות וממראה השיער שלנו ולמרות שכל אשה יודעת בדיוק אילו חלקים היא אוהבת בפניה ואילו חלקים היא הייתה רוצה להסתיר ולטשטש רבות אינן יודעות כיצד לעשות זאת ואיך להתאים את התסרוקת והאיפור לפנים ולשיער שהטבע נתן. כדי לדעת כיצד לבצע את ההתאמות יש לאבחן את מבנה הפנים, תווי הפנים וגוון העור.

איך לשפר מראה הפנים?
בין מגוון מבני הראשים המבצבצים אשר מהלכים בחוצות העיר ניתן למצוא את המבנים העיקריים שהם: מבנה הפנים האובאלי, המרובע, העגול, המשולש והמוארך. להלן הסבר קצר על חמשתם:
מבנה פנים אובאלי – הפנים האובאליות נחשבות לסימטריות ויפות ולכן יכולות בעלות הפנים האובאליות להתאפר במגוון סגנונות.
מבנה פנים מרובע –  לבעלות מבנה פנים מרובע יש קו לסת מרובע אשר יוצר מראה קשוח, כדי לרכך את הפנים יש לצור הצללה בלסת ובצדדים של הסנטר באמצעות גווני חום טבעיים.
מבנה פנים עגול – כאשר מאפרים מבנה פנים מלא ועגול יש להכהות את הקו של הלסת ולהקפיד על הדגשת עצמות הלחיים.
מבנה פנים משולש – מבנה פנים משולש מתאפיין בסנטר מחודד ומצב רחב, כדי לעדן את המראה יש להיעזר בטכניקות טשטוש ולצור הצללות והארות בקו הלסת ובעצמות הלחיים.
מבנה פנים מוארך – כדי לגרום לפנים מאורכות להראות בריאות ועגולות יותר יש להדגיש את תפוחי הלחיים באמצעות גוון כתום משי או ורדרד.

על מייק אפ, איפור לעיניים ושפתונים
מייק אפ – את גוון המייק אפ צריך לבדוק באור יום ומומלץ לבחון את המרקמים ולבחור במרקם מתאים ביותר. אם המייק אפ נוזלי מומלץ לקחת מעט חומר, למרוח על המצח ולראות כיצד הוא משתלב בגוון הטבעי של העור. אם המייק אפ מוצק יש למרוח מעט חומר על בית החזה ואם העור מכיל פצעונים וכתמים מומלץ לבחור מייק אפ קרמי. מייק אפ בגוון מתאים ישתלב בגוון העור ומייק אפ שאינו מתאים ייצור כתם בגוון שונה.
שפתיים – תוחם שפתיים בעל גוון טבעי עם גלוס מתאים לכולן, במידה והשפתיים עבות אין לצבוע את השפה החיצונית ואם השפתיים דקות יש לצבוע אותן לגמרי.
עיניים – עיצוב העיניים הינו תחום נרחב ביותר. להלן כמה המלצות בנושא: אם העיניים שקועות יש להשתמש בעיפרון בהיר, למרוח צללית בהירה על העפעף ולהדגיש את קפל העין באמצעות צללית כהה. אם העיניים קרובות יש להשתמש בצללית בהירה ולמרוח אותה על זווית העין הפנימית ובשלושת הרבעים של העפעף. יש לבצע את המריחה מפנים העין לחוץ עין. לאחר מכן יש להוסיף לזווית העין החיצונית צללית כהה יותר ולטשטש את הצללית כלפי חוץ. אם העיניים בולטות יש לפזר צללית כהה על העפעף הבולט ולאחר מכן למרוח מסקרה.

ומה לגבי התסרוקת?
כאשר בוחרים תסרוקת יש להתחשב במבנה הפנים, ביחס בין גודל הראש והכתפיים, במיקום העיניים, באורך הצוואר, באף, בפה ובגבות. להלן כמה המלצות בנושא:

פנים עגולות – לפנים מלאות מומלץ להעניק מראה מוארך יותר, אפשר להשיג את המראה באמצעות שיער חלק וארוך ולחשוף את המצח. לא מומלץ לבחור בתסרוקות שמנפחות או מדרגות את חלקו העליון של השיער ורצוי להימנע משביל בצד, מפוני ומקארה.
פנים ארוכות – כאשר מבנה הפנים מלבני וארוך ניתן לבחור בתספורת קארה או פוני. אם הפנים ארוכות וצרות אפשר לעצב תלתלים עם נפח, אפשר לעצב קוצים ואפשר לבחור בתספורות אחרות שמגיעות עד לקו הסנטר. שביל בצד הינו בחירה מומלצת.
פנים אובאליות – נשים בעלות פנים אובאליות יכולות לבחור בכל תספורת שבא להן משום שכל תסרוקת תתאים למבנה הפנים שלהן.
פנים מרובעות – נשים בעלות מבנה פנים מרובע יכולות להאריך את שיערן ולדרג אותו כך שירכך את הסנטר הזוויתי ואת הקו של הלסת. כמו כן, ניתן לבחור בתספורת קצרה עד בינונית עם קצה עדין.
פנים בצורת לב – מומלץ לבחור בתספורת בה השיער מדורג ומגיע לגובה הכתפיים כך שהוא נחתך לכיוון הסנטר. ניתן לתלתל את הקצוות.

מכיוון שעולמינו מכיל שפע צורות פנים, תווי פנים, גוונים, אורכים וכו' עלינו להכיר במאפיינים שלנו ולהתאים להם את האיפור והתסרוקת. אם אתן מעוניינות לבצע את ההתאמות באופן מושלם תוכלו לפנות אלי, לקבל שירותי איפור ושיער במרכז ולרכוש ידע שישרת אתכן במשך כל החיים.

קראי גם מאמר אודות: איפור כלות מקצועי